Přeskočit na hlavní obsah

Thomas Votsmeier

působí v Německé společnosti pro kvalitu (DGQ), kde zajišťoval výkon klíčových funkcí souvisejících se školením, certifikací osob, mezinárodní spoluprací a vedením DGQ. Od roku 1999 se aktivně podílí na normalizačních aktivitách a od roku 2015 zastává pozici ředitele DGQ pro normalizaci. Významně se podílí na vývoji norem a certifikačních programů se zaměřením na systémy managementu a problematiku certifikace. Jeho expertíza zahrnuje zejména standardizační strategie, tvorbu norem a revizi systémů řízení.

 

Jiří Juránek

je business excellence mentorem, má přes dvacet let zkušenosti v top manažerských pozicích. Jiří posouvá jednotlivce i firmy k lepším výsledkům, při své práci mentora business excellence tak nestaví jen na své vlastní zkušenosti, ale opírá se o principy Modelu EFQM, který již přes třicet let využívají ty největší organizace v Evropě. Svou expertízu uplatňuje jako hodnotitel Národní ceny kvality České republiky. Od roku 2024 pracuje na podcastu Business Heartbeat, ve kterém sdílí své zkušenosti a zpovídá zajímavé hosty. Na konci roku 2024 vydal rozvojovou knihu Osobní excelence - Staňte se lepší verzí sebe sama. 

Monika Čiperová

od roku 2000 poskytuje poradenství, konzultace, školení a prověřování systému environmentálního managementu, a především požadavků vyplývajících z legislativy týkající se životního prostředí a provádění úvodního environmentálního přezkoumání.

Vystudovala obor Krajinné a meliorační inženýrství na Vysoké škole zemědělské v Praze. Poté pracovala jako referentka Odboru životního prostředí Okresního úřadu Plzeň-jih a podílela se na definování a projektování záměrů ekologické stability krajiny. Má zkušenosti z výrobních organizací různého zaměření i z organizací nabízejících služby.

Je držitelkou personálních certifikátů EOQ Manažer EMS a Auditor EMS.

V ČSJ je odbornou garantkou kurzů z oblasti EMS.

Martina Frolíková

pracovala 12 let v Danone- později Opavia  na různých pozicích v kvalitě a jako manažerka kvality pro Českou Republiku.
Dále 18 let(dosud) – společnost Vitana, dnes Orkla Foods Česko a Slovesko se zodpovědností  v zemích  CE & Baltics , dále EHS a Sustainability pro Česko a Slovensko.
Celý život ve foodu a celý život v kvalitě(nejen) a díky profesi auditora i poznání téměř celého světa.

 

Jan Urban

Absolvent Fakulty strojní ČVUT v Praze, kde dosud na částečný úvazek působí jako odborný asistent na Ústavu technologie obrábění, projektování a metrologie. Po nástupu do postgraduálního studia v roce 2015 zahájil spolupráci s oddělením kvality ve Škoda Auto a.s., kde postupně začal pracovat na plný úvazek. V roce 2022 byl vedoucím kvality GQ jmenován Hlavním metrologem společnosti Škoda Auto a je jeho pracovní náplní je nyní metodické vedení metrologických procesů vykonávaných ve všech závodech na území ČR.

Jakub Haláček

Vystudoval na MFF UK teoretickou fyziku, po krátké akademické epizodě se rozhodl pro školský segment, kde působil 10 let na víceletých gymná-ziích jako učitel fyziky, pokročilé matematiky, koučoval robotický tým, implementoval školní informační systémy, podílel se na IT strategii škol a také byl vedoucím STEM programu. Následně změnil směr a nastoupil do Unicorn Systems jako business analytik a konzultant. V současnosti zastává pozici ředitele Unicorn AI Research Center, kde se věnuje vý-zkumu v oblasti umělé inteligence.

Zbyněk Krayzel

Absolvent VŠCHT Praha a bývalý inspektor ČIŽP, oddělení ochrany ovzduší IO Praha. V současné době pracuje jako odborný poradce v oblasti ochrany ovzduší, zejména pro provozovatele zdrojů znečišťování ovzduší.  

Antonín Havlan

V oblasti kvality působím již od roku 2008, což mi umožnilo získat bohaté zkušenosti a hlubší vhled do této problematiky. Od roku 2019 zastávám pozici vedoucího odboru Systémy řízení ve společnosti ŠKODA JS, kde se zaměřuji na zajištění efektivního fungování společnosti v souladu s požadavky celé řady mezinárodních standardů a legislativních předpisů. Během svého působení v oblasti kvality jsem měl možnost spolupracovat s mnoha špičkovými odborníky, a to i na mezinárodní úrovni. Tato spolupráce mi přinesla cenné zkušenosti, které využívám při každodenní práci v různých oblastech – od kvality přes bezpečnost až po environmentální management.

Tomáš Kramný

Pracuje ve společnosti Škoda Auto a.s. na pozici Auditor QMS, kde vedle provádění auditů systému řízení koordinuje a doprovází certifikační a zákaznické audity. 
Dále koordinuje management rizik oblasti Řízení kvality, zabezpečuje dokumentaci systému řízení, a je také konzultantem a školitelem pro systém řízení kvality.
V oblasti řízení kvality působí více než 20 let, z toho 15 let v automobilovém průmyslu na pozicích kontrolora kvality, specialisty strategie QM a auditora systému. 
V roce 2008 absolvoval magisterské studium oboru Řízení jakosti na VŠB – Technická univerzita Ostrava, je držitelem řady personálních certifikátů (např. EOQ auditor kvality). 
V komisi TNK6 – Management kvality a prokazování kvality při Agentuře ČAS zastupuje oblast průmyslu a obchodu.

Petr Koten

je výkonným ředitelem České společnosti pro jakost.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Podniková ekonomika a management.

Zaměstnancem ČSJ je od roku 2001, původně působil ve středisku Certifikace systémů, výkonným ředitelem společnosti byl jmenován  v roce 2011. Je držitelem mnoha tuzemských i mezinárodních certifikátů a osvědčení, mj. Euromen Master´s Program In Total Quality Management  University of Limerick (EFQM) a jako auditor / vedoucí auditor či manažer ISO 9001, ISO 19011, EMS, ISMS, IRCA QMS a v oblasti Modelu (excelence) EFQM.

Petr Mach

Pracuje ve firmě ŠKODA AUTO 22 let. V rámci profesního života ve firmě jsem se zaměřoval na optimalizaci a digitalizaci procesů v nepřímé oblasti. V současné době jsem zodpovědný za organizační struktury v rámci oblasti výroby a logistiky včetně implementaci procesů a norem.

 

Stanislav Křeček

působí v ČSJ aktivně od roku 1998 zejm. jako lektor, garant licenčních kurzů VDA QMC a překladatel.

Je absolventem oboru elektrotechnický inženýr na ČVUT, Fakultě elektrotechnické – sdělovací technika.

Mezi jeho další činnosti patří: posuzovatel ČIA – certifikační orgány QM a ISMS, zkušební laboratoře – oblast služeb, elektrotechnického průmyslu, telekomunikační techniky; zpracovatel norem – činnosti v oblasti technické normalizace pod působností TNK 124 (bezpečnostní elektronické systémy); překladatel a korektor publikací VDA a QS. Jeho „srdeční záležitostí“ je metoda FMEA.

Lektor je schváleným lektorem VDA QMC pro lektorskou činnost FMEA, VDA 2, PSB, RGA a FFA. V roce 2014 před zkušební komisí úspěšně složil zkoušku a získal profesní kvalifikaci: Lektor dalšího vzdělávání 75-001-T (130.7 kB, Adobe Acrobat dokument), vydané autorizujícím orgánem MŠMT.

Eva Vašíčková

Pracuje 25 let ve Škoda Auto, aktuálně na pozici s odpovědností za procesní management a řízení dokumentace. Celý svůj profesní život se zaměřuje na digitalizaci procesů související s životním cyklem řídící dokumentace / regulativ. Velmi úzce spolupracuje s kolegy integrovaného management systémů ve firmě.

Jaroslav Másilko

působí ve společnosti Robert Bosch GmbH na centrálním oddělení ve Stuttgartu jako auditor kvality dodavatelského řetězce, witness auditor a koordinátor auditorů celosvětově, lektor a konzultant pro témata rozvoje dodavatelů v oblasti automobilového průmyslu.

Ve světě automobilového průmyslu se pohybuje od roku 2000, kdy začínal jako inženýr kvality koncových zákazníků OEM u společnosti Bosch Diesel v Jihlavě. Při zaměstnání absolvoval bakalářské studium na VUT v Brně, v roce 2015 zakončil studium managementu kvality, auditů kvality a rozvoje dodavatelů na Hochschulle Wiesmar v SRN.

Je držitelem řady certifikátů v oblasti kvality automobilového průmyslu, např. EOQ/DQG auditor, manažer kvality a zmocněnec kvality a auditor CQI 9/11/15, ISO 9001 a ISO/TS 16949. Působí v pracovních skupinách v rámci VDA/QMC – aktuálně např. na přepracování VDA 6.3 – 4. vydání.

S ČSJ spolupracuje od roku 2017 jako lektor a překladatel svazků VDA. Do jeho lektorské činnosti zde patří mj. licenční kurzy VDA/QMC audit procesu VDA 6.3, zmocněnec za bezpečnost a shodu produktu PSCR, elektrické přetížení EOS a řada dalších, a to i v německém a anglickém jazyce.

Pavel Němeček

je akademickým pracovníkem na Fakultě strojní Technické univerzity v Liberci. Je zapojen ve výuce konstrukce vozidel, údržby strojů, měření zvuku a vibrací.

S Českou společností pro jakost spolupracuje v problematice MSA, VDA 5, TPM a dalších témat, která se opírají především o využití statistických metod ve vazbě na kvalitu produkce.

Libor Hronek

Více než 18 let zkušeností v oblasti Kvality a dále také Životního prostředí a Bezpečnosti práce, převážně v automobilovém průmyslu, z toho více než 15 let na úrovni vrcholového managementu a posledních 8 let v globálních rolích s „multi-site“ zodpovědností napříč různými kontinenty.

Ota Kéhar

je absolventem Fakulty elektrotechnické a Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni. Deset let se věnoval navrhování elektronických obvodů televizorů ve firmě Panasonic v Plzni. Od roku 2013 pracuje ve firmě Škoda Electric, nejdříve jako inženýr kvality, později jako RAM manažer. Spolehlivosti a ekonomičnosti elektrovýzbroje drážních vozidel se naplno věnuje posledních osm let. Od roku 2018 je členem České společnosti pro jakost, kde aktivně působí v Odborném centru Spolehlivost.
Ve volném čase se věnuje astronomii a její popularizaci, zejména využití dat z katalogů astronomických objektů ve výuce. Analýza velkého objemu dat hraje klíčovou roli jak v jeho popularizační činnosti, tak v profesní praxi při vyhodnocování bezporuchovosti výrobků na základě dat z provozu.

Pavol Plevják

Od svojho štúdia na Vysokej škole a následných profesionálnych začiatkov sa plne venujem kvality v automobilovom priemysle. Počas tohto obdobia som prešiel rôznými profesnými činnosťami, ako predstaviteľ pre kvalitu, realizácie školení a konzultácií, manažér pre vývoj až k certifikácií systémov manažérstva kvality. Dlhé roky som spolupracoval s výrobcami automobilov (OEM) a ich dodávateľmi, kde som bol často krát svedkom dôkazu, čo sa skrýva za množstvom požiadaviek na systémy kvality a prečo nejde „len“ o požiadavky, ale aj o filozofiu myslenia smerom k zákazníkovi. V súčasnosti som riaditeľom a konateľom medzinárodnej certifikačnej spoločnosti DQS Slovakia, s.r.o, ktorá je dcérskou spoločnosťou DQS Holding GmbH. Zároveň som certifikačným audítorom treťou stranou pre normy ISO 9001 a IATF 16949. 

Elena Stibůrková

V oblasti kvality se pohybuje od roku 1983, z toho 16 let ve výrobní organizaci v pozicích různých technickohospodářských funkcí až po člena vrcholového managementu  odpovědného za kvalitu a systémy managementu.

Od roku 1999 se jako OSVČ věnuje poradenské, konzultační, lektorské a auditorské činnosti v oblastech systémů managementu kvality, environmentu a BOZP.

Je držitelkou řady tuzemských i mezinárodních certifikátů (EOQ, IRCA) zaměřených na oblasti ve kterých působí. V roce 2014 získala profesní kvalifikaci Lektor dalšího vzdělávání s autorizací MŠMT. Je schváleným lektorem VDA QMC pro lektorskou činnost v oblastech VDA 6.3 a IATF 16949.

S ČSJ úzce spolupracuje 20 let jako lektor, tvůrce odborných textů, korektor odborných publikací, zkoušející,  posuzovatel a hodnotitel  soutěží vyhlašovaných ČSJ ( např. Cena F. Egermayera , Ambasador kvality České republiky).

Od roku 2016 je předsedkyní ČSJ a členkou Předsednictva Rady kvality ČR a Rady kvality ČR.

Lukáš Smolka

Vystudoval jsem Strojní fakultu VŠB-TUO, katedru automatizační techniky a řízení, což mi v době rostoucí automatizace procesů poskytuje cenné znalosti a perspektivu. Ve své práci se zaměřuji na zajištění spolehlivosti a efektivity výrobních zařízení i optimalizaci údržby. Mým cílem je realizovat projekty s důrazem na detail a skutečné potřeby výroby. Největší motivací je pro mě zavádění řešení, která dlouhodobě zvyšují efektivitu a spolehlivost zařízení.

Antonín Šefčík

Podílel se na projektech zavádění ISMS a kybernetické bezpečnosti spolu se zaváděním opatření v oblastech řízení managementu informační bezpečnosti, hodnocení aktiv, klasifikace dokumentů a informací, řízení fyzické bezpečnosti a bezpečnosti prostředí, bezpečnosti lidských zdrojů, řízení právních vztahů z hlediska bezpečnosti a krizového a havarijního plánování. V posledních patnácti letech vede audity ISMS a od roku 2015 i kybernetické bezpečnosti. Zabývá se zajištěním ochrany osobních údajů, v posledních letech v souladu s požadavky GDPR. Jako lektor ČSJ působí od roku 2021 především v kurzech manažera bezpečnosti informací a TISAX.

Romana Hofmanová

je dlouholetou pracovnicí České společnosti pro jakost, nyní působí na pozici ředitelky úseku certifikací. V posledních 10 letech je i členkou volených orgánů ČSJ, nejprve dozorčí rady a pak i předsednictva ČSJ. V rámci své práce v předsednictvu zastupuje ČSJ v oblasti zahraniční spolupráce v několika organizacích – např.  EOQ, VDA QMC, ISQ, ASQ. V červnu roku 2023 byla znovu zvolena viceprezidentkou Evropské organizace pro kvalitu. Je členkou Technického výboru a Rady pro akreditaci Českého institutu pro akreditaci. Od loňského roku je členkou předsednictva Svazu českých vědeckotechnických společností.
 

Miroslav Jakuš

V IT působí od roku 1999, z toho posledních 17 let na manažerských pozicích. Ve společnosti GORDIC spol. s r.o. navrhoval a metodicky vedl systémy pro státní správu a samosprávu. Ve Škoda Auto a.s. řídil zahraniční IT projekty a tvorbu a rozvoj informačních systémů pro dealery. 8,5 roku byl ve vedení společnosti INISOFT s.r.o. V současné době pracuje ve společnosti Unicorn Byznys Systems a.s., kde se svými kolegy z pozice byznys managera přináší IT řešení pro průmyslové podniky.

Kryštof Linhart

Mám 10 let zkušeností s instalací robotických pracovišť a nových technologií. Zajištuji, aby byl každý projekt dotažen do nejmenšího detailu a odpovídal reálným požadavkům provozu. 
Největší radost mi přináší úspěšně dokončené projekty, možnost pracovat s různými dodavateli a neustále se učit nové trendy v oboru. Mým cílem je,, aby firma přebírala zařízení v perfektním stavu, plně funkční a připravené k bezproblémovému provozu.