Přeskočit na hlavní obsah

Jindříška Karásková

je jednatelkou personální agentury Specialist Service s.r.o.

Zaměřuje se na výběr manažerů a klíčových zaměstnanců, na měření jejich pracovního a manažerského potenciálu, na jejich rozvoj. Kromě toho se věnuje tvorbě kompetenčních modelů a  problematice soft sklil, jejich rozvoje a hodnocení. Je certifikovanou lektorkou a konzultantkou MBTI. Podílí se na klíčových projektech v oblasti rozvoje lidských zdrojů na regionální  i stání úrovni.

Martin Folta

Je specialistou v oboru managementu kvality v automobilovém průmyslu. Absolvoval dva studijní programy na Fakultě metalurgie a materiálového inženýrství Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava zaměřené na procesní inženýrství (management kvality) a metalurgické inženýrství (ekonomika a management v metalurgii). Následně v rámci postgraduálního programu (Ph.D.) na stejné univerzitě zakončil doktorské studium se specializací na Řízení průmyslových systémů (management kvality).

Specializuje se na management kvality, systémy řízení v organizacích a jejich požadavky, management kvality v automobilovém průmyslu, řízení kvality v dodavatelských řetězcích, auditorská činnost, metody a nástroje plánování a zlepšování kvality a metodiky řešení problémů.

Monika Čiperová

od roku 2000 poskytuje poradenství, konzultace, školení a prověřování systému environmentálního managementu, a především požadavků vyplývajících z legislativy týkající se životního prostředí a provádění úvodního environmentálního přezkoumání.

Vystudovala obor Krajinné a meliorační inženýrství na Vysoké škole zemědělské v Praze. Poté pracovala jako referentka Odboru životního prostředí Okresního úřadu Plzeň-jih a podílela se na definování a projektování záměrů ekologické stability krajiny. Má zkušenosti z výrobních organizací různého zaměření i z organizací nabízejících služby.

Je držitelkou personálních certifikátů EOQ Manažer EMS a Auditor EMS.

V ČSJ je odbornou garantkou kurzů z oblasti EMS.

Boris Homolka

auditor akreditovaného certifikačního orgánu. Od roku 2022 také poradce pro systémy managementu kvality, environmentu a BOZP v poradenské společnosti Grade Group s.r.o.

 

Milan Dufek

působí ve společnosti ŠKODA AUTO a.s. na pozici vedoucího systému managementu kvality. Je zodpovědný za certifikaci a rozvoj systému kvality v rámci značky.

V oblasti automobilového průmyslu se pohybuje od roku 1992, z toho 20 let v oblasti kvality, a to jak kvality interních procesů, tak kvality v dodavatelském řetězci.

S Českou společností pro jakost spolupracuje od roku 2007. V roce 2014 získal ocenění Manažer kvality roku za osobní přínos pro kvalitu v rámci implementace požadavků zákazníka v dodavatelském řetězci.

Michal Štefan

koordinátor sériového plánování mechanického obrábění převodovky DQ200 ve Škoda Auto, a. s., závod Vrchlabí
 

Lukáš Bury

V oblasti řízení kvality se pohybuji už 15 let. Desátým rokem pracuji ve společnosti Continental Automotive  – Brandýs nad Labem na pozici QMS Engineer Senior. Mou hlavní činností je moderace P-FMEA , tvorba Plánů kontrol a řízení společně s metodickým vedení týmů v SW IQ-RM společnosti APIS. Součástí každodenní činnosti je metodická podpora týmů v řešení zákaznických reklamací a interních výpadků. Nedílnou součástí mé práce je také školení P-FMEA, Plánů kontrol a řízení, Zvláštní charakteristiky a SW IQ-RM společnosti APIS. Jsem pravidelným účastníkem kongresu FMEA pořádané společností FMEAplus Academy ve Vídni . 

 

Hana Cejnarová

Ve Škoda Auto pracuje více jak 30 let na různých pozicích. V současné době se zabývá ekologií v oblasti výroby a logistiky.
 

Veronika Feifrlíková

absolventka inženýrské ekologie na ČZU v Praze, interní auditorka ISO 14001 a podniková ekoložka, která víc jak 10 let usnadňuje podnikům orientaci v legislativních povinnostech životního prostředí. Své zkušenosti neustále doplňuje hlavně o příběhy z praxe, neustálým vzděláváním a hledáním praktických a efektivních řešení, která mají smysl jak pro životní prostředí, tak pro daný podnik. 

Robert Chaloupka

je expert na kvalifikaci produktu u dodavatelů ve ŠKODA AUTO a.s., v rámci skupiny Technické vnější služby raná fáze.

Ve ŠKODA AUTO a.s. pracuje od roku 1992. Na Kvalitě v oblasti Technické vnější služby je zaměstnán 15 let. V současné době v rámci ŠKODA AUTO a.s. působí také v komunitě Expertů za oblast Kvality. V minulosti   prováděl v koncernu VW/ŠKODA procesní a výrobkové audity u dodavatelů, potenciální a problémové analýzy a také technické revize dle metodiky VDA 6.3 a Formel Q. Momentálně se v oddělení Kvality zaměřuje na ranou fázi projektu, sledovanou prostřednictvím projektové analýzy. Podílel se v době změny konceptu auditu dodavatelů na vzniku nástroje Projektová analýza a také na pilotním projektu workshopu dodavatelů.

Je držitelem certifikátu Auditor procesu dle VDA 6.3, QM, EOQ LQA, VDA 2, VDA 6.5, Konzern Akkreditierung Auditor Formel-Q.

Zdeněk Čančura

od počátku tohoto roku je ředitelem útvaru Řízení kvality JEČEZ a.s. Do společnosti ČEZ nastoupil v roce 2009 do útvaru Centrální inženýring, v roce 2016 se stal manažerem útvaru Řízení zvláštních procesů a technické kvality. Vystudoval ZČU v Plzni, obor elektroenergetika a obor strojní (Ph.D.). Mezi jeho koníčky patří práce, sport, motocykly a rybaření.

Jaroslav Ulrich

ve společnosti onsemi Rožnov (dříve ON Semiconductor Czech Republic s.r.o., TESLA SEZAM a.s.) pracuje více než 25 let, nejdříve ve výrobní oblasti a posledních 20 let na pozici manažera kvality. K jeho odpovědnostem patří podpora výrobních aktivit společnosti a rozvoj systému kvality pro výrobní závod i návrhové centrum v Rožnově. 

Petr Koten

je výkonným ředitelem České společnosti pro jakost.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Podniková ekonomika a management.

Zaměstnancem ČSJ je od roku 2001, původně působil ve středisku Certifikace systémů, výkonným ředitelem společnosti byl jmenován  v roce 2011. Je držitelem mnoha tuzemských i mezinárodních certifikátů a osvědčení, mj. Euromen Master´s Program In Total Quality Management  University of Limerick (EFQM) a jako auditor / vedoucí auditor či manažer ISO 9001, ISO 19011, EMS, ISMS, IRCA QMS a v oblasti Modelu (excelence) EFQM.

Michal Ukropec

podniká od strednej školy, po vysokej založil firmu, ktorú po 23 rokoch mladšiemu nástupcovi aby sa mohol venovať novej výzve – globálnej expanzii twinzo. Síce vyštudovaný účtovník, ale v skutočnosti ajťák a vizionár.

 

Stanislav Křeček

působí v ČSJ aktivně od roku 1998 zejm. jako lektor, garant licenčních kurzů VDA QMC a překladatel.

Je absolventem oboru elektrotechnický inženýr na ČVUT, Fakultě elektrotechnické – sdělovací technika.

Mezi jeho další činnosti patří: posuzovatel ČIA – certifikační orgány QM a ISMS, zkušební laboratoře – oblast služeb, elektrotechnického průmyslu, telekomunikační techniky; zpracovatel norem – činnosti v oblasti technické normalizace pod působností TNK 124 (bezpečnostní elektronické systémy); překladatel a korektor publikací VDA a QS. Jeho „srdeční záležitostí“ je metoda FMEA.

Lektor je schváleným lektorem VDA QMC pro lektorskou činnost FMEA, VDA 2, PSB, RGA a FFA. V roce 2014 před zkušební komisí úspěšně složil zkoušku a získal profesní kvalifikaci: Lektor dalšího vzdělávání 75-001-T (130.7 kB, Adobe Acrobat dokument), vydané autorizujícím orgánem MŠMT.

Radko Sáblík

Absolvent Gymnázia Botičská, inženýrského studia na Fakultě strojní ČVUT, bakalářského studia výuky technických předmětů na Masarykově institutu při ČVUT, manažerského studia pro ředitele škol na Pedagogické fakultě UK. 
Ředitelem Smíchovské SPŠ a gymnázia je od listopadu 2002, od října 2018 zastával post místostarosty v Mníšku pod Brdy, v září 2022 byl znovu zvolen do zastupitelstva.
Je předsedou Unie škol inovativních (UŠI), členem Dozorčí rady Asociace podnikavé Česko, ambasadorem Czech IT Academy. 

Jaroslav Másilko

působí ve společnosti Robert Bosch GmbH na centrálním oddělení ve Stuttgartu jako auditor kvality dodavatelského řetězce, witness auditor a koordinátor auditorů celosvětově, lektor a konzultant pro témata rozvoje dodavatelů v oblasti automobilového průmyslu.

Ve světě automobilového průmyslu se pohybuje od roku 2000, kdy začínal jako inženýr kvality koncových zákazníků OEM u společnosti Bosch Diesel v Jihlavě. Při zaměstnání absolvoval bakalářské studium na VUT v Brně, v roce 2015 zakončil studium managementu kvality, auditů kvality a rozvoje dodavatelů na Hochschulle Wiesmar v SRN.

Je držitelem řady certifikátů v oblasti kvality automobilového průmyslu, např. EOQ/DQG auditor, manažer kvality a zmocněnec kvality a auditor CQI 9/11/15, ISO 9001 a ISO/TS 16949. Působí v pracovních skupinách v rámci VDA/QMC – aktuálně např. na přepracování VDA 6.3 – 4. vydání.

S ČSJ spolupracuje od roku 2017 jako lektor a překladatel svazků VDA. Do jeho lektorské činnosti zde patří mj. licenční kurzy VDA/QMC audit procesu VDA 6.3, zmocněnec za bezpečnost a shodu produktu PSCR, elektrické přetížení EOS a řada dalších, a to i v německém a anglickém jazyce.

Pavel Němeček

je akademickým pracovníkem na Fakultě strojní Technické univerzity v Liberci. Je zapojen ve výuce konstrukce vozidel, údržby strojů, měření zvuku a vibrací.

S Českou společností pro jakost spolupracuje v problematice MSA, VDA 5, TPM a dalších témat, která se opírají především o využití statistických metod ve vazbě na kvalitu produkce.

Vítězslav Pilmaier

Vítězslav Pilmaier aktuálně působí na pozici Process & Quality Excellence Manager v divizi Supply Chain Solutions (SCS) japonské společnosti Yusen Logistics, globálního poskytovatele komplexních logistických služeb. Vystřídal zde různé operativní pozice a později i pozice v řízení kvality a Kaizenů a to nejen v Čechách, ale i v sesterských organizacích společnosti v Rusku a USA. V oblasti logistiky se pohybuje již od roku 1996.

Lukáš Hejlík

 je český divadelní a filmový herec, autor projektu scénického čtení  a projektu Gastromapa Lukáše Hejlíka

Tomáš Kramný

pracuje ve společnosti Škoda Auto a.s. na pozici Auditor QMS, kde vedle provádění auditů systému řízení koordinuje a doprovází certifikační a zákaznické audity. 
Dále koordinuje management rizik oblasti Řízení kvality, zabezpečuje dokumentaci systému řízení, a je také konzultantem a školitelem pro systém řízení kvality.
V oblasti řízení kvality působí více než 20 let, z toho 15 let v automobilovém průmyslu na pozicích kontrolora kvality, specialisty strategie QM a auditora systému. 
V roce 2008 absolvoval magisterské studium oboru Řízení jakosti na VŠB – Technická univerzita Ostrava, je držitelem řady personálních certifikátů (např. EOQ auditor kvality). 
V komisi TNK6 – Management kvality a prokazování kvality při Agentuře ČAS zastupuje oblast průmyslu a obchodu.
 

Florian Weymar

zahájil svou profesní činnost v koncernu Volkswagen po ukončení svých studií strojírenství v roce 1996. Ve společnosti Volkswagen AG ve Wolfsburgu pracoval nejprve v různých pozicích v oblasti výroby, než v roce 2002 převzal vedení Analýzy a plánování kvality. Od roku 2005 byl Weymar odpovědný za Řízení kvality v závodě značky Volkswagen v Emdenu, než v roce 2007 převzal Řízení kvality společnosti Volkswagen Slovakia v Bratislavě. V roce 2012 se vrátil do Německa, kde zodpovídal za výrobu vozů modelových řad Golf a Passat ve společnosti VW Sachsen GmbH ve Zwickau. Po svém povolání na pozici vedoucího Kvality výroby značky Volkswagen ve Wolfsburgu přešel Weymar v roce 2014 do společnosti ŠKODA AUTO do Mladé Boleslavi, kde do roku 2017 pracoval jako vedoucí Kvality celého vozu a poté jako vedoucí Vývoje celého vozu. Na pozici vedoucího řízení kvality společnosti ŠKODA AUTO nastoupil v roce 2021.

Jonáš Tenora

je studentem 2. ročníku oboru Kybernetická bezpečnost na Smíchovské střední průmyslové škole. 
I přesto, že je mu 17 let, je již členem komise pro aktualizaci Národní strategie umělé inteligence na MPO a organizuje jednodenní kurzy pro základní školy, kde seznamuje žáky s AI, kybernetickou bezpečností a s IT obecně. Je také členem mnoha pracovních skupin zaměřených na vzdělávání a AI.
Mimo AI působí jako programátor a webový vývojář pro NPI, spolupracuje na vývoji nového webu pro MŠMT a další.

Martin Hriško

Od roku 2019 působí jako CEO ve společnosti 24 VISION, která vyvíjí produkt pro komplexní kontrolu kvality výrobků s využitím AI a neuronových sítí. Zkušenosti a praxi v IT sektoru má za více než 25 let, mj. založení a vybudování společnosti TINT – dodavatele IT služeb s vysokou přidanou hodnotou, se zaměřením na vývoj softwaru v oblasti analýzy a zpracování obrazových dat od roku 2012.

Elena Stibůrková

V oblasti kvality se pohybuje od roku 1983, z toho 16 let ve výrobní organizaci v pozicích různých technickohospodářských funkcí až po člena vrcholového managementu  odpovědného za kvalitu a systémy managementu.

Od roku 1999 se jako OSVČ věnuje poradenské, konzultační, lektorské a auditorské činnosti v oblastech systémů managementu kvality, environmentu a BOZP.

Je držitelkou řady tuzemských i mezinárodních certifikátů (EOQ, IRCA) zaměřených na oblasti ve kterých působí. V roce 2014 získala profesní kvalifikaci Lektor dalšího vzdělávání s autorizací MŠMT. Je schváleným lektorem VDA QMC pro lektorskou činnost v oblastech VDA 6.3 a IATF 16949.

S ČSJ úzce spolupracuje 20 let jako lektor, tvůrce odborných textů, korektor odborných publikací, zkoušející,  posuzovatel a hodnotitel  soutěží vyhlašovaných ČSJ ( např. Cena F. Egermayera , Ambasador kvality České republiky).

Od roku 2016 je předsedkyní ČSJ a členkou Předsednictva Rady kvality ČR a Rady kvality ČR.

Michaela Tavalyová

vyštudovaná chemická inžinierka FCHPT STU , odbor Chemické inžinierstvo a riadenie procesov. Pôsobila v pozíciách procesného inžiniera, produktového manažéra, projektového manažéra , manažéra zabezpečenia kvality v chemickom, strojárskom,  elektrotechnickom a petrochemickom priemysle na Slovensku aj v zahraničí. 

 

Antonín Šefčík

Podílel se na projektech zavádění ISMS a kybernetické bezpečnosti spolu se zaváděním opatření v oblastech řízení managementu informační bezpečnosti, hodnocení aktiv, klasifikace dokumentů a informací, řízení fyzické bezpečnosti a bezpečnosti prostředí, bezpečnosti lidských zdrojů, řízení právních vztahů z hlediska bezpečnosti a krizového a havarijního plánování. V posledních patnácti letech vede audity ISMS a od roku 2015 i kybernetické bezpečnosti. Zabývá se zajištěním ochrany osobních údajů, v posledních letech v souladu s požadavky GDPR. Jako lektor ČSJ působí od roku 2021 především v kurzech manažera bezpečnosti informací a TISAX.

Milan Kovařík

ve Škoda Auto pracuje od roku 1986,  od roku 2010 jako auditor Koncernu Volkswagen za oblast Elektrika/Elektronika.

Aleš Vondrlík

ve Škoda Auto pracuji od roku 1994 na různých pozicích v oddělení kvality. Od února 2023 mám na starosti měřící techniku v oddělení GQF-3. 

Pavel Kysilka

je český ekonom, v letech 1992 až 1999 člen bankovní rady a viceguvernér Státní banky československé a později České národní banky, od prosince 1997 do července 1998 pověřen zastupováním guvernéra České národní banky v plném rozsahu. V letech 2011 až 2015 byl generálním ředitelem České spořitelny, v letech 2020 až 2022 byl členem a místopředsedou Rady České televize.

Vladimír Špicar

V současné době pracuji jako Zástupce ředitele pro spolupráci se Škoda Auto a rozvoj nových technologií odborného výcviku na SOUs Škoda Auto.
Ve firmě pracuji od roku 1991 na různých pozicích ve výrobě. Koncem 90-tých let jsem pracoval jako lektor vzdělávání dospělých – CNC a robotika. Posledních sem let pracuji na SOUs Škoda Auto. Vrátil jsem se jako bývalý žák této školy…..

Pavol Plevják

Od svojho štúdia na Vysokej škole a následných profesionálnych začiatkov sa plne venujem kvality v automobilovom priemysle. Počas tohto obdobia som prešiel rôznými profesnými činnosťami, ako predstaviteľ pre kvalitu, realizácie školení a konzultácií, manažér pre vývoj až k certifikácií systémov manažérstva kvality. Dlhé roky som spolupracoval s výrobcami automobilov (OEM) a ich dodávateľmi, kde som bol často krát svedkom dôkazu, čo sa skrýva za množstvom požiadaviek na systémy kvality a prečo nejde „len“ o požiadavky, ale aj o filozofiu myslenia smerom k zákazníkovi. V súčasnosti som riaditeľom a konateľom medzinárodnej certifikačnej spoločnosti DQS Slovakia, s.r.o, ktorá je dcérskou spoločnosťou DQS Holding GmbH. Zároveň som certifikačným audítorom treťou stranou pre normy ISO 9001 a IATF 16949. 

Michal Jančok

Vystudoval Slovenskou Technickou Univerzitu, Materiálově Technologickou fakultu v Trnavě, obor inženýrství kvality produkce. V oblasti kvality a managementu kvality pracuje nepřetržitě od roku 2000. Od roku 2007 je rovněž certifikační auditor IATF 16949.
S Českou společností pro jakost spolupracuje jako lektor od roku 2014. Vede školení převážně na Slovensku. Zaměřuje se na licenční školení VDA QMC - VDA 6.3 procesní audit, VDA 6.5 - produktový audit, PSCR – Zmocněnec pro bezpečnost a shodu produktu a ACT - Automotive Core Tools pro systémové auditory a auditory procesu.